KNIHÁNKOV - Svět knih

23.11.2017

KNIHÁNKOV. Zní to jako nějaká malebná vesnička z Harryho Pottera, ale je to něco mnohem lepšího. Něco, co můžeme všichni okusit na vlastní kůži. Poznejte Irču a její kouzelný svět knih! Stačí zabrouzdat na YouTube a nechat se uhranout:

https://www.youtube.com/channel/UCgZc58F5HezNCCUkUOHakyA

Na českém webu se pohybuje více takzvaných booktuberů, u mě však vede tahle usměvavá blonďatá kometa. Proč? Protože z ní láska ke knihám opravdu sálá. Zkuste natáhnout ruce před sebe a možná mi dáte za pravdu. No dobře... je to teplo vycházející z monitoru Vašeho počítače, ale skoro jsem Vás dostal :-)

Irča sama tvrdí, že její videa jsou příliš dlouhá a tudíž určená pro užší okruh fanoušků. Dnešní uspěchaná doba naznačuje, že by mohla mít pravdu, my čtenáři však dobře víme, že čas je pouze relativní pojem. Kdo jiný by to mohl vědět lépe? Svíráme skvělou knihu, obracíme stránky a svět kolem nás se scvrknul na dva metry čtvereční, ve kterých se krčí naše maličkost a hltá písmenka před sebou. Protáhneme ztuhlá záda a najednou zjistíme, že bychom měli dohopsat na toaletu. A to hodně rychle, nebo se stane neštěstí. A pak rovnou do lednice, protože žaludek už zpívá svoji hladovou serenádu.

Ano, my čtenáři jsme zvláštní vytrvalý druh. Hodinové video? Ale prosím Vás, to slupneme jako malinu. Zvlášť když se ta Irča tak dobře poslouchá.

No a co je pro mě osobně (opravdu velká) třešnička na dortu, tahle slečna má ráda horory. A to tedy padám na kolena a chytám se za hrudník. Podívejte se na ni a řekněte mi, jestli to má napsané na čele. Nemá tam nic! Ani písmenko. Zkrátka klame tělem (nebo čelem?). Zejména však milým úsměvem, nadšením a laskavým přednesem.

V neposlední řadě obdivuji její široký záběr, kdy je schopná přelouskat nějakou romantiku od Danielle Steel a pak si jako dezert pustit V zajetí démonů. Člověk s takovým spektrem musí mít bezpochyby také široké srdce. A to Irča má, protože se do něj kromě všemožných žánrů vejdou pejskové z širého okolí. Ale to už je zase jiný příběh...

Nemá cenu se dále rozepisovat. Tohle zkrátka musíte vidět na vlastní oči. Nalaďte YouTube, napište kouzelnou formulku KNIHÁNKOV a bavte se.

Hele! Nové video! Musím končit...